IT Danışmanlığı

 

IT danışmanlık servisi, büyük ölçekli organizasyonlarının yeni bilgi teknolojilerini kullanarak bilgi işlem ortamının planlanması, yapılandırılması ve yönetilmeleri ile ilgili destek vermekte olup, danışmanlık yaptığımız şirketlerin, personelleri ile birlikte çalışarak bilgi aktarımının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Danışmanlarımızın farklı alanlarda, elde ettikleri tecrübelerle bu alanın içine girerek verilen hizmetlerin en yüksek kalitede olmasını hedeflemekteyiz. Vizyonumuz, bilgi teknolojisinin getirdiği tüm avantajları siz müşterilerimize fayda olarak sunmakta. IT danışmanlık servisimizin verdiği profesyonel hizmetlerimiz ile müşterilerimizin en yeni olan bilgi teknolojilerini kullanarak, iş süreçlerinin hızlandırılması ve verimliliklerinin arttırılması hedefleniyor. Program içinde alınan derslerimiz güncel ve sektörel ihtiyaçları gidermeyi hedefleyen konuları içerecek şekillerde oluşturarak siz değerli müşterilerimize sunuyor.

Günümüzde IT danışmanlığı, bilişim ve teknoloji alanlarındaki tüm işlemleri ve sistemleri kapsayacak şekilde genel bir kavram halini almış bulunmaktadır. IT teknolojilerinden eğitim almış uzmanlarımız; bilişim uzmanı yada IT uzmanı unvanlarına sahiptirler. Uzmanlarımız, büyük ölçekli bilişim projelerinin tasarımlarında, gerçekleşmesinde ve yönetilmesinde, bilgisayar ağlarının yönetilmesinde ve tasarlanmasında, bilgi sistemlerinin güvenliklerinin sağlanmasında, veritabanları sisteminin tasarımlarında, geliştirilmesinde ve yönetilmesinde gibi birçok alanlarda uzmanlık sağlamışlardır. Veri tabanı uzmanlığında; tasarımcı, yönetici, veri madenciliği uzmanı ve müşteri ilişkileri yöneticisi; Bilgisayar ağları ve güvenliği uzmanlığında; ağ yöneticisi, güvenlik yöneticisi, iletişim ve bilgi güvenliği uzmanı; Yazılım geliştirme uzmanlığında; yazılım mimarı ve tasarımcısı, proje lideri ve programcı; Bilişim sistemleri uzmanlığındaysa; yönetici, danışman ve denetimci, kurumsal bilgi mimarisi uzmanı, iş ve sistem analisti alanlarında uzmanlarımız mevcuttur.

IT danışmanlığında; hedeflenen amaç, şirketlerin bilgi sistemi altyapılarının düzgün ve gerektiği şekillerde çalışmalarını temin etmektedir. Hedeflerimize ulaşmak için şirketimizin günlük ve gelecekteki olası bilgi sistemi ihtiyaçlarını sürekli olarak takip ederek, ortaya çıkması mümkün olan engelleri önceden saptayarak ve çözüme yönelik çeşitli önerileri ortaya sunarak verimliliğin sürekliliği saptanmaktadır. Yazılım ve donanım seçim danışmanlığı içindeyse; gerek crm, erp ve mobil uygulamalar gibi yeni kavram ve uygulamaları gibi bilinen uygulamaları sürekli takip altına alarak, şirketin hangi birimlerinde, hangi uygulamalara ve bunlara ne zaman ihtiyaç duyduklarına dair öneri ve raporlar çıkarmak için yapılan çalışmaları içeriyoruz.